Shahrukh Khan Fan Turkey

Sitemizde Shahrukh Khan ile ilgili her türlü bilgiye ulaşabilir ve bilgilerinizi paylaşabilirsiniz..

AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

SRK; CHENNAI EXPRESS SECMEMIN SEBEBI... Reportaj

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Fatmanurtr
Admin
Admin

teşekürler : 67

MesajKonu: SRK; CHENNAI EXPRESS SECMEMIN SEBEBI... Reportaj   Çarş. Haz. 19, 2013 11:52 am

Srk Toi ile yaptigi reportajinda ilk kez nasil Chennai Express icin Rohit Shettyle tren macerasinin nasil basladigini anlati.

ilk soru: Neden Chennai Express icin karar kildiniz ve nasil gelisdi bu durumlar?

SRK: Cocuklarimla zamanimiz oldukca film aksami yapmayi cok seviyoruz, bir aksam Golmaal 3 izledik. O dönemlerde Kareenayla Ra.One icin calisiyorduk ve filmi cok begendigimi dile getirdim onun üzerine Rohit Shettyle bir görüsmemiz oldu. Bunun üzerine Rohitle bir film yapmaya karar verdik ve UTv Angoorunda olmasini istedik yapimda. Annemle birlikte ilginc bir hikayem var. Babamin vefatindan uzun bir süre sonra (Srk o dönem 15yasindaymis) ablam ve annemle bir aksam film izliyorduk, hepimizde tamamen filmhayranlariydik. O sira annemin ayaklarina masaj yapiyordum.

Angoor kesinlikle o dönemlerden beri hayran oldugumuz kisiydi. Annem bana böyle insanlarla calismam icin o aksam dua etti. Rohit bana onunla calismak istermiyim diye sordu, öncelikle fikirlerini bana beyan etmek istedigini söyledi. Ben bunun gerek olmadigin söyledim sonucta onunla büyüdüm ve onu ezber gibi aklima islemistim. Bana 5gün gibi müdett vermemi istedi yazilan senaryoyu bana göre uyarlamak icin, cünkü kabul edecegimi hic aklinin ucundan bile gecirmemis. Rohit kisa bir süre sonra beni aradi ve zamanim olub olmadigini sordu. Hemen uygunsa gelmesini rica ettim özel onunla irtibata gececegim icin 7gün islerimi biraz aksatim. 

3 ayri senaristle birlikte geldi ve anlatmaya basladilar. 19 yildir bu sektörün icindeyim bircok isimlerden senaryoyu duydum Raj Kumar Santoshi, Aditya Chopra veya Karan Johardan, ama Rohittin anlatisi gibi hic bir sekilde duymadim. Sarkilarla bilikte hintce ve tamali karisimi olan dialoklari bana anlati, yanindaki senaristleri hicbir sekilde tameli konusmamasina ragmen ictenlikle anlatilar. Benim icin cok acayibdi garibime giden noktalar vardi ama bir okadarda etkiliyci, sadece yarim saat dinlerim diyordum onlardan okadar etkilendimki 3saat dinledim. Kararimi sordugunda ise hemen cvb vermedim ,cevremdeki arkadaslarimada danisarak karirimi verdim. Dubaiydaki Don 2 filminin tanitimindan dönerken bana Angoorla calisib calismiyacagimi sordular bende Evet Chennai Expressi cekiyoruz dedim. 

Soru: Rohite yönetmen olarak hangi özeligini begendiniz?

Srk: Ben Babasininda büyük bir hayraniyim. Hindistanin en büyük dogayenlerinden biri kesinlikle. Mr Bachchan birlikte kendini ispatliyen bir kisilik. Sonucta onunla bircok dövüs sahnesinde oyunculugunu konusturmustu. Hindistanda ilk kel olarak gezen oyuncuydu. Benim favori savascilarimdan biridir kendisi. Oglunu ise daha fazla maceraci aksiyoner olarak görüyordum ama onunla bulustugumda aksiyon filmlerin yönetmeni yoktu karsima kendine has bir kisiligi var, kesinlikle iyi kalpli biri. Komediye karsi duyurarligi olan kisi herdaim komediye karsi duygusu olmiyan insandan daha iyidir.

Badshaahdan beri bu tip film cekmedim aslinda bu tiptede bir senaryo gelmedi karsima.Coktandir bu türde film cekmedim ve Rohitin fikirleri ve kendine olan özgüveni bunu yapmam icin en iyi nedenlerden biri. O dünyasini bunu üzerine kurmus ve neleri yapabileceginden emin seviyeli isler cikariyor. Son yaptigim filmlerde cok agir ve derin calistim bunlarin icinde Chak De India, My Name Is Khan, Don 2 var Ra.One ama Chennai Express icin cok rahat ve komik günler gecirdim, bir yönetmen icin bu tabiki dahada zor.Orada geriye cekilerek yönetmenim nedediyse oyuncu olarak uyguladim, sadece oyunculugum kafamdaydi, diger filmlerdeki gibi prodüksyon islerlye derinde ugrasmak zorununda kalmadim. Kendimi cekimler esnasinda Yashjinin (YASH CHOPRA) cekiminde sandim herkez neyapacagini biliyordu.

Soru: Neyi daha fazla sevyorsunuz filmin olusumunda olmakmi yada filmde sadece oyuncu olmakmi?

Srk: Her ikisinide seviyorum. Ama bazen ikisi arasinda mola olmasi lazim.

Rohitin Srkla olan calismasi hakinda olan düsünceleri söle:

2008 ilk hikayeyi yazdigimda Srkunun bu film icin evet diyecegi aklimin ucundan bile gecirmemistim. Bana evetinin verdikten sonra beraber yazdigimiz kisimlarda oldu. Kesinlikle ülkemizin en iyi oyuncusu cok yardim sever cana yakind biri isini sete düzgün yapan ve herdaim sakalasan biri. Umarimki bir yönetmen olarak onun oyunculuk kategorisine uygun olabilmisimdir.

Bilindigi gibi filmin vizyon tarihi 8 agustos olarak aciklandi, simdiden fragmaniyla kendinden söz etirmekte.

Cevri: CÖL_GÜLÜ_20(bollywoodfanatikleri.com)

Kullanıcı profilini gör http://shahrukhkhanfantr.forum.st

SRK; CHENNAI EXPRESS SECMEMIN SEBEBI... Reportaj
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» KEVSER SURESİ'nin Açıklaması